KUCHNIE
Obejrzyj przykładowe realizacje kuchni

Zobacz galerie

SZAFY

Obejrzyj przykładowe realizacje szaf

Zobacz galerie




Lakierowanie drewna

Lakierujemy różne gatunki drewna polskiego i egzotycznego. W zależności od potrzeb używamy kilku metod lakierowania:
  • pokrywanie lakierem bezbarwnym - zachowuje naturalny kolor drewna
  • bejcowanie - barwienie z zachowaniem struktury drewna, w pełnej gamie kolorystycznej
  • lakierowanie lakierami kryjącymi strukturę drewna - rzadziej stosowane.
Lakierowanie MDF

MDF to płyta meblowa z rozdrobnionego drewna, prasowanego pod dużym ciśnieniem. Jest twardszy i cięższy od drewna. Używany głównie do produkcji mebli kuchennych i łazienkowych.

MDF lakierujemy lakierami kryjącymi, w pełnej gamie kolorów ze wzornika - RAL i NCS Uzyskujemy następujące wykończenie powierzchni :
  1. Mat
  2. Pół-mat
  3. Pół-połysk
  4. Połysk standardowy
  5. Połysk głęboki - powlekany lakierem bezbarwnym dla uzyskania wizualnego efektu głębi 6. Połysk polerowany - bardzo wysoki połysk, szlifowany na mokro drobnoziarnistymi papierami ściernymi i polerowany mechanicznie
Lakierowanie metali

Lakierujemy aluminium, stal i ich stopy oraz mosiądz. Lakierowanie metali stosowane jest przy produkcji szaf wnękowych - dopasowuje się kolor profili aluminiowych wg życzenia klienta. Poza tym lakieruje się gałki i uchwyty, karnisze, lodówki i okapy. Lakierowanie elementów metalowych pozwala dopasować je kolorystycznie do istniejących kompozycji i wnętrz. Lakierujmy również konstrukcje metalowe np. służące do celów wystawienniczych.

Lakierowanie tworzyw sztucznych

Lakierujemy większość tworzyw sztucznych. Jedynym ograniczeniem może tu być twardość tworzywa, trudno jest polakierować tworzywa za miękkie. Lakierowanie elementów plastikowych, tak jak przy metalach, pozwala dopasować je kolorystycznie do istniejących kompozycji i wnętrz. Lakieruje się również konstrukcje i elementy np. służące do celów wystawienniczych i reklamowych.

Lakierowanie blatów

Blaty wykonane z MDF lub drewna stanowią odrębna kategorię ze względu na konieczność osiągnięcia odpowiedniej twardości. Dlatego też używa się przy blatach specjalnych lakierów bezbarwnych o zwiększonej twardości. Pokrywa się nimi powierzchnie blatu, uprzednio polakierowane lakierem kolorowym.
Przy blatach szklanych i metalowych istnieje możliwość uzyskania wrażenia, że dotykany blat jest aksamitny i ciepły. Osiąga się to, używając specjalnych lakierów do efektu "aksamitny dotyk".

Efekty specjalne

Efekty specjalne stosujemy w celu uatrakcyjnienia wyglądu lakierowanej powierzchni. Można je zastosować na każdym materiale, używając specjalnych lakierów kładzionych na uprzednio polakierowaną powierzchnię.

Najczęściej stosowane efekty to:
  1. Efekt metaliczny
  2. Cieniowanie - łagodne przechodzenie z odcienia w odcień tego samego koloru
  3. Perła - uzyskanie perłowego odcienia na różnych kolorach
  4. Lustrobil - nieregularne kropki różnych kolorów na kolorze podstawowym
  5. Babie lato (filamentoza) - nieregularne niteczki w różnych kolorach na kolorze podstawowym
  6. Marmur - efekt rozpływającego się lakieru, przypomina strukturę marmuru